REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Bez większego stresu

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: jb

W powiecie żagańskim egzamin ósmoklasistów pisało w tym tygodniu 581 uczniów. W samym Żaganiu -194.

Podczas egzaminu z języka polskiego, we wtorek, 16.06., uczniowie sprawdzali wiedzę z lektur – „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicz oraz „Artysty” Sławomira Mrożka.

– Do egzaminu podeszłam bez większego stresu, czytałam lektury, więc nie miałam problemów z odpowiedziami. Najbardziej obawiałam się egzaminu z angielskiego. Chciałabym się dostać do LO im. S. Banacha – mówi Martyna Majewska z SP nr 1.

– Polski był szczególnie łatwy. Lektury zdążyliśmy przerobić i powtórzyć w szkole. Byłam miło zaskoczona, że akurat na te padło. Najbardziej bałam się matematyki, bo wybieram się dostać do klasy humanistycznej w Banachu – dodaje Milena Siemiątkowska z tej samej szkoły. – Trochę ciężko było jednocześnie powtarzać do egzaminów i uczyć się zdalnie, ale z drugiej strony przez epidemię dostaliśmy dużo dodatkowego czasu.

– Dla mnie najłatwiejszy był egzamin z języka obcego, a najtrudniejsza matematyka. Chciałbym się do stać do LO im. B. Prusa w Żarach – przyznaje Maciej Malinowski.

– Matematyka była chyba nawet prostsza niż język polski. Będę się dalej uczyć w Żaganiu, w liceum – albo w ZSTiL, albo w ZSO – mówi Oliwia Janas z SP nr 7.

W podstawówkach obowiązywały takie same zasady sanitarne jak podczas matur. Uczniowie wchodzili do szkoły w maseczkach, mieli swoje przybory, ich ławki ustawiano w odległości 1,5 metra od siebie.

Wyniki egzaminów zostaną opublikowane pod koniec lipca. Listy przyjętych do szkół średnich znane będą 19 sierpnia.

Napisz komentarz »