REKLAMA

Sport

Pierwszy start z rekordami

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Pierwszy start w tym roku zaliczyli szprotawscy lekkoatleci w zawodach ogólnopolskich w Zielonej Górze.

Wychowankowie Uczniaka sprawdzili formę w mityngu w Zielonej Górze (15 czerwca). W zawodach rywalizowali tylko młociarze.

– Wszyscy zaliczyli udany start, niektórzy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe – mówi Zygmunt Szwarc, trener Uczniaka. – Zawody były przetarciem przed najważniejszymi imprezami w tym roku.

I tak, Aleksandra Cieślar ukończyła zawody z wynikiem 39.54, Patrycja Rabska – 38.78 (obie z nowymi rekordami życiowymi – red.), Anna Opas – 34.40, Rafał Opas – 42.25, Dylan Karczewski – 27.46.

Pozostali szprotawscy lekkoatleci pracują przed startami w imprezach ogólnopolskich. Dyskobole biegają z oponą.

– Takie ćwiczenia na siłę oporową wzmacnia nogi i poprawia dynamikę rzutu. Dbanie o uzyskanie odpowiedniej siły jest kluczowe w uzyskaniu upragnionych wyników – mówi trener Uczniaka.

A już w piątek (19.06) wychowanków szprotawskiego klubu czeka kolejny mityng, w Słubicach. Reprezentanci Uczniaka zaprezentują się we wszystkich konkurencjach. Tydzień później (27.06.) wystąpią na swoim terenie, w Mityngu Chrobrego w Szprotawie. W zawodach wystartują czołowi szprotawscy lekkoatleci na czele z Oskarem Stachnikiem, Wojtkiem Lewkowiczem i Weroniką Bajor.

Napisz komentarz »