REKLAMA

Sport

Spartanie się zbroją

Opublikowano 19 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze A-klasowej Sparty Miodnica ruszyli z przygotowaniami do nowego sezonu. W planie jest siedem sparingów.

Podopieczni Michała Błońskiego wybiegli na murawę w poniedziałek, 15 czerwca. Trenują dwa razy w tygodniu. Od 27 czerwca, dojdą im sparingi. Tego dnia zagrają kontrolnie z Cuprum Czciradz. W kolejne weekendy spartanie zmierzą się z Unią Kunice (4.07.), Victorią Ruszów (11.07.), Lechem Sulechów (18.07.), Twardym Świętoszów (25.07.), Czarnymi Rudno (1.08.) oraz Stalą Jasień (8.08.).

Z drużyny odszedł do Czarnych Żagań jeden z liderów, Dariusz Dziewiątak oraz bramkarz, Tomasz Zomer. W miejsce tego pierwszego przyszedł Mateusz Perdek, który ostatnio grał w Granicy Żarki Wielkie. Grą w środku będzie kierować Andrzej Ciepielowski, do tej pory zawodnik żagańskiej drużyny. Do drużyny z Miodnicy dołączyła młodzież z Żagania: Kamil Radziszowski, Oliwier Pytel, Rafał Rodakiewicz (wszyscy – UKS Czarni Żagań). Ponadto, do Sparty wrócił bramkarz, Dawid Nowak.

– Szukamy kolejnych młodych zawodników z okolicy, szczególnie bramkarza – zapowiada trener Sparty, Michał Błoński. – Nie ukrywam, że chcielibyśmy, aby w naszych szeregach zagrał kolejny zawodnik Czarnych Żagań, Adrian Drozd, który bardzo pasowałby do mojej układanki. Taki doświadczony zawodnik jest nam bardzo potrzebny, jeśli chcemy powalczyć o podium.

Błoński dodaje, że zbliżający się sezon będzie trudny ze względu na urlopy zawodników.

– Liga rusza akurat w letnim szczycie, więc mogą wystąpić braki kadrowe w meczach, rozgrywanych w sierpniu – podkreśla.

Zmagania w żarsko-żagańskiej klasie A ruszą 15 sierpnia.

Napisz komentarz »