REKLAMA

Samorząd

Urzędnicy mają długi weekend

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: red

Nie we wszystkich urzędach załatwisz dziś (12.06.) swoje sprawy. Pracownicy samorządów chcieli mieć długi weekend, więc sporo instytucji jest dziś zamkniętych.

Niektórzy pracownicy będą na urlopach, niektórzy dostali wolne.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta w Żaganiu – dzień wolny burmistrz Andrzej Katarzyniec zarządził, bo… urzędnicy nie będą mieć extra wolnego z okazji 15 sierpnia. To znaczy będą mieć wolne, bo to sobota, ale właśnie żeby im zrekompensować, że to święto nie wypadnie w środku tygodnia, dziś mają labę. W mieście w sprawach wyborczych czynny będzie wyłącznie wydział spraw obywatelskich, przyjmujący petentów w swojej siedzibie w pokojach nr 164 i 165 pałacu. Dziś mija bowiem termin zgłaszania kandydatów do pracy w komisjach obwodowych podczas wyborów prezydenckich.

Na dzień wolny od pracy mogą liczyć pracownicy starostwa w Żarach, Urzędu Gminy w Żarach, Urzędu Miasta w Żaganiu oraz urzędów w Lubsku, Jasieniu, Trzebielu, Tuplicach,  Przewozie, Szprotawie, Brzeźnicy, Wymiarkach, Niegosławicach.

Nieczynne są także Sądy Rejonowe w Żarach i Żaganiu. ZUS w Żarach, Urzędu Skarbowe w Żarach i Żaganiu oraz Powiatowe Urzędy Pracy pracują.

Napisz komentarz »