REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Chcą odwołać burmistrza

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: bj

Wniosek o referendum w sprawie odwołania burmistrza i radnych wpłynął do lubskiego Ratusza. Janusz Dudojć zarzuca byłemu staroście, Markowi Cieślakowi, że to on za tym stoi. Ten z kolei twierdzi, że Dudojć poniewiera ludźmi.

Pod dokumentem podpisali się inicjatorzy referendum w pięcioosobowym składzie. Komitet, jako pełnomocnik, reprezentuje Barbara Sobótkiewicz, mieszkanka Nowińca. I to ona właśnie złożyła wniosek w biurze podawczym (w środę, 10.06.).

– W środę do urzędu przyszłam sama, ale wcześniej rozmawiałam z wieloma mieszkańcami gminy. Pracuję jako listonoszka. Bardzo często rozmawiam z ludźmi na wsiach. Są rozżaleni tym, jak są traktowani – tłumaczy B. Sobótkiewicz.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 815

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Janusz Dudojć ma 52 lata. Zanim został starostą w 2014 r., był dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku. W 2014 r., po wyborach samorządowych, został starostą powiatu żarskiego. W tym fotelu zastąpił Marka Cieślaka. W kolejnych wyborach samorządowych, w 2018 roku, wygrał walkę o funkcję burmistrza Lubska, pokonując Lecha Jurkowskiego. Rocznie jako burmistrz zarabia ok. 117 tys. zł.
Napisz komentarz »