REKLAMA

Komunikacja

No to sobie pojeździliśmy!

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Krótko cieszyli się mieszkańcy Żar i Żagania z przywrócenia bezpośredniego pociągu do stolicy. Od 16 czerwca z Wrocławia znowu zabierać będzie ich bus.

O sprawie pisaliśmy w maju. Wtedy, zaledwie pięć miesięcy po jego uruchomieniu, PKP Intercity zrezygnowało z bezpośredniego pociągu „Konopnicka” ze stolicy do Żagania. Kurs kończył się we Wrocławiu, gdzie trzeba było się przesiąść do busa jadącego do Zielonej Góry przez Żagań i Żary. PKP tłumaczyło się małą ilością pasażerów, spowodowaną koronawirusem.

Oburzony był Sławomir Świniuch, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1. Po interwencji stowarzyszenia, PKP Intercity od 1 czerwca przywróciło pociąg na pełnej trasie. Niestety, sukces okazał się krótkotrwały, bo przewoźnik znowu planuje wprowadzić komunikację zastępczą – od 16 czerwca do 10 lipca.

– To bulwersujące. Dla mnie PKP Intercity robi wszystko, aby stracić klientów na tej linii – kwituje Świniuch. – Robimy wszystko, aby przywrócić pełne połączenie ze stolicy do Żar i Żagania.  Wysłaliśmy do PKP Intercity kolejny protest, poprosiliśmy o interwencję posłów, marszałka i władze obu miast.

Napisz komentarz »