REKLAMA

Kronika policyjna

Miliony niezapłaconych podatków

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: bj

O oszustwa podatkowe warte 3,5 miliona złotych podejrzany jest Michał T. (30 l.) z Żar.

Policjanci z Żar zatrzymali w ubiegłym tygodniu mężczyznę, który zajmował się handlem w branży elektronicznej. Swoją siedzibę miał na żarskim Zatorzu, ale sporo sprzedawał w internecie. I najwyraźniej nie miał ochoty dzielić się zyskami z fiskusem. Na jego ślad trafili żarscy śledczy.

– Podczas przeprowadzonych przeszukań zabezpieczyli dokumentację księgową prowadzonej przez niego firmy – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Z tego, co znaleźli, wyszło, że 30-latek unikał skarbówki i ani myślał dokładnie informować, ile zarabia, a przede wszystkim płacić od tego podatki.

– Michał T. z Żar słyszał zarzut zatajania prawdy, co do rzeczywistej sprzedaży produktów, w składanych deklaracjach podatkowych. Spowodował tym samym uszczuplenie należności wobec organów skarbowych dużej wartości, nie mniejszej niż 3 mln 500 tys.  zł – informuje Robert Brzeziński, szef Prokuratury Rejonowej w Żarach.

I krewniacy, i doradca

Do sądu, na posiedzenie w sprawie zastosowania tymczasowego aresztu, gdy Michał T. został przywieziony w asyście kryminalnych, przyszli, poza adwokatem, krewni mężczyzny (5.06.).

Sąd zdecydował, że 30-latek pozostanie za kratkami przez najbliższe 3 miesiące.

O komentarz prosimy Łukasza Cieślaka, mecenasa, który go reprezentuje.

– W tej chwili mogę powiedzieć tylko tyle, że zostało złożone zażalenie na decyzję sądu – komentuje.

Firma mężczyzny w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej figuruje jako „podmiot wykreślony”. Jemu samemu grozi wysoka grzywna i odsiadka.

Na tym może się nie skończyć, ale śledczy unikają pytania, czy na przykład będą kolejne aresztowania.

– Sprawa ma charakter rozwojowy – ucina R. Brzeziński.

Napisz komentarz »