REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

To był gwałt na żagańskiej brygadzie

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

O osłabionej żagańskiej Czarnej Dywizji i czołgach T-72, które powinny trafić do muzeum, zamiast do żagańskich koszar, rozmawiamy z gen. broni Mirosławem Różańskim, byłym jej dowódcą.

Regionalna: Żagańskiej 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej zabrano jej największą dumę – leopardy. Czy była to słuszna decyzja, aby najnowocześniejsze czołgi w polskiej armii przenosić do brygady w Wesołej, pod Warszawą?

Mirosław Różański: Trzy lata temu obecnie rządząca Polską ekipa dokonała gwałtu na żagańskiej brygadzie, zabierając jej czołgi leopard do brygady w Wesołej. Wyrządzono krzywdę nie tylko jej żołnierzom, ale i całemu Żaganiowi. Nie wiem, czy to była jakaś forma upokarzania ludzi, którzy reprezentowali odmienne do rządzących poglądy, bo racjonalnego wytłumaczenia na to dziś nie ma. To fatalna decyzja, która zniszczyła nie tylko potencjał 34 Brygady Kawalerii Pancernej, ale i całej Czarnej Dywizji, w skład której ona wchodzi.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 545

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »