REKLAMA

Samorząd

Nagradzać, ale wymagać

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: jb

Dwie nagrody dla policjantów przyznali radni z Gozdnicy.

Gozdnica co roku przyznaje nagrody dla dwóch funkcjonariuszy – dzielnicowego i kierownika dzielnicowych komisariatu w Iłowej, pod który gmina podlega. W sumie 1.240 zł.

O nagrodach radni dyskutowali we wtorek, 9 czerwca.

– Wiadomo, że trzeba nagradzać policję, ale policja jest u nas bardzo rzadko. Ostatnio sam miałem już piąte włamanie do samochodu – zaczął radny Piotr Sowiński. – Dzwoniłem najpierw na 112, stamtąd skierowano mnie do komisariatu w Iłowej, a dalej do komendy w Żaganiu. W końcu zrezygnowałem i nie pojechałem. Dlatego ja będę głosował przeciw tej uchwale, choć policjanci, którzy są w naszej gminie, pracują dobrze. Naszych mieszkańców też proszę, żeby wszelkie sprawy kradzieży zgłaszali policji, żeby potem prokuratura ich nie umarzała. Ja straciłem już 3 tys. zł na naprawy samochodu, więc nie jest to taka mała szkodliwość – dodał.

– Powinniśmy nagradzać, ale też wymagać. Dobrze by było od czasu do czasu zapraszać policjantów na spotkania radnych. Nie tylko raz w roku przy okazji podsumowania ich pracy – mówiła radna Urszula Śmigiera.

– Problem jest w tym, że wiele osób czuje się bezkarnie, bo wiedzą, że za niską szkodliwość czynu niewiele można im zrobić – przyznał radny Paweł Laskowski. I zastrzegł: – Nie można naszych dzielnicowych karać za braki kadrowe w policji. Chcielibyśmy mieć dzielnicowego cały czas w Gozdnicy, ale wiemy, że komendant musi wyznaczać mu też służby w Iłowej – dodał.

– Z sekretarzem gminy i przełożonym dzielnicowych spotykamy się raz w tygodniu. Może warto jednak zapraszać policjantów na spotkania z radnymi częściej – przyznał burmistrz Krzysztof Jarosz.

Ostatecznie radni przyznali nagrodę policjantom, większością głosów.

Napisz komentarz »