REKLAMA

Sport

Czarni wybiegli na boisko

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze do biegania w parku, dołożyli już treningi na boisku. Ze względu na renowację murawy na stadionie przy ul. Waryńskiego, gościnnie trenują w Pożarowie.

– W parku skupiamy się na tlenówce. Dużo biegania i ćwiczeń. W tym tygodniu ruszyliśmy z zajęciami na boisku. Na trawie w Pożarowie kopiemy raz w tygodniu, dzięki uprzejmości wójta – opowiada trener żaganian, Sebastian Horodyski. – Pierwszy sparing najprawdopodobniej zagramy 27 czerwca, ze Sprotavią Szprotawa. W planie są też mecze kontrolne z ŁKS-em Łęknica, Leśnikiem Osiecznica oraz Piastem Wykroty.

W Czarnych skład pozostanie bez zmian. Nikt nie przychodzi, nikt też nie odejdzie. Mimo braku wzmocnień, Horodyski jest dobrej myśli.

– Myślę, że ten sezon będzie dużo lepszy niż poprzedni. Jako beniaminek, zapłaciliśmy już frycowe i stać nas na grę w środku tabeli – mówi szkoleniowiec żaganian.

Przypomnijmy, sezon IV ligi rusza 25 lipca. Pierwszy mecz Czarni zagrają w Skwierzynie, z tamtejszą Pogonią. Liga ma liczyć 19 drużyn, choć niewykluczone, że z rozgrywek wycofa się Syrena Zbąszynek. Do okręgówki spadają cztery zespoły. Tydzień wcześniej, 18 lipca, Czarnych czeka pucharowy pojedynek z Tęczą Krosno Odrzańskie.

Napisz komentarz »