REKLAMA

Samorząd

Komunalne za 2 miliony

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Urzędnicy z gminy Żagań mają pomysł, aby w Tomaszowie wybudować mieszkania komunalne. Będzie ich osiem.

Parterowy budynek w zabudowie szeregowej miałby stanąć przy drodze z Bożnowa do Tomaszowa, na wysokości wyjazdu z obwodnicy tej drugiej miejscowości. W tym roku urzędnicy z gminy Żagań za 60 tys. zł zlecą wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji, niezbędnej, aby uzyskać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

– Po pożarze budynku w Bożnowie, brakuje nam mieszkań komunalnych dla pogorzelców. Jedna rodzina przyjęła lokal w Jeleninie, ale dla kolejnej to już problem, bo jej członkowie nie mieliby jak dojechać z tej wsi do pracy – mówi sekretarz gminy, Danuta Michalak. – Aby inwestycję wykonać jak najtańszym kosztem, optujemy za parterową zabudową szeregową i lokalami wielkości 30-40 mkw. Od radnych zależy, czy wybudujemy jeden czteromieszkaniowy segment, czy dwa. Odbudowa budynku w Bożnowie pochłonie nawet milion złotych. Budowa dwóch segmentów w Tomaszowie zamknie się w 2 mln zł, ale mamy szansę otrzymać na nią dofinansowanie. Plan jest taki, aby po wybudowaniu mieszkań, dwa z nich trzymać jako rezerwę, na wypadek zdarzenia losowego.

– Musimy znać koszty, aby nie podejmować decyzji w ciemno – zaznaczyła na wtorkowym połączonym posiedzeniu komisji Rady Gminy (8.06.) przewodnicząca Elżbieta Kłoniecka.

– Największym problemem będzie to, aby najemcy, którzy dostaną takie lokale od gminy, dbali o nie – zaznaczył wiceprzewodniczący Paweł Lipski.

Decyzję o tym, czy przekazać 60 tys. zł na sfinansowanie dokumentacji dotyczącej budowy mieszkań, radni podejmą na sesji, 19 czerwca.

Napisz komentarz »