REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Imprezują na ambonie

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: jb

Kapsle od szklanych butelek, plastikowe opakowania po napojach, paczki po chipsach. Śmieci na leśnych ambonach podrzucane są w rejonie Konina Żagańskiego (gm. Iłowa).

Podrzucone śmieci myśliwi znaleźli po weekendzie (6-7.06.).

– Chodzi szczególnie o ambonę, która jest wzdłuż drogi z Konina Żagańskiego w kierunku Szczepanowa – mówi Piotr Rewaj, łowczy z Koła Łowieckiego „Borówka”. -To już, niestety, nie pierwszy raz, kiedy młodzież tam przesiaduje i urządza sobie imprezki – dodaje.

To nie jest także pierwsza zniszczona przez nich ambona.

– Z innej w głębi lasu nawet zabraliśmy drabinę, żeby nikt nie wchodził na górę. Dużo nie trzeba, żeby z niej spaść i zrobić sobie krzywdę. Młodzież potrafiła przejechać nawet rolnikowi przez zasiane pole, żeby się do niej dostać. Kiedy zabraliśmy drabinę, przenieśli się na tę bliżej drogi – mówi pan Piotr. I dodaje: – Kiedy już kilka razy znajdowaliśmy śmieci koło ambony, zostawiłem tam nawet worek. Na nic się to zdało.

Do ambony trafią ci, którzy wiedzą, gdzie ona jest.

– Wiemy, że to młodzież z okolicznych miejscowości, bo jak ich kiedyś naszliśmy w trakcie imprezy, to uciekali rowerami w kierunku wsi. Ambony na kłódkę zamknąć nie możemy, bo korzystają z niej różni myśliwi. Rodzice powinni chyba bardziej zainteresować się tym, co robią ich dzieci, szczególnie teraz, kiedy nie muszą chodzić do szkoły – dodaje P. Rewaj. I przestrzega: – Planujemy założyć fotopułapki. Może jak się ktoś zobaczy na takim nagraniu, ze wstydu nie przyjdzie mu więcej do głowy, żeby zaśmiecać las.

Napisz komentarz »