REKLAMA

Sport

Formę trzeba trzymać cały czas

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: hakma

Zamrożenie sportu dotknęło każdej dyscypliny i nawet ci, którzy trenują indywidualnie, musieli zmieniać swoje plany i cykl przygotowań. Nie ominęło to także iłowianina Krzysztofa Anklewicza, podwójnego złotego medalisty w Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu.

W tym roku dwukrotny mistrz świata dwa razy już zmieniał cykl przygotowań, bo zmieniano termin zawodów.

– To ma duży wpływ na podejście do treningów, nie ukrywam, że podcięło mi to skrzydła. Gdy się przygotowałem do marcowych Mistrzostw Polski, okazało się, że zostały przeniesione na koniec maja, więc troszeczkę odpuściłem. Zacząłem się ponownie przygotowywać do zawodów i podobna sytuacja – przeniesienie zawodów na początek września – opowiada K. Anklewicz. – Na szczęście zacząłem powoli wchodzić w prawidłowy rytm ćwiczeń.

Mistrz uważa, że formę trzeba trzymać cały czas, ale niestety brakuje mu na to czasu.

– Trenuję w miarę regularnie i są to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Około 4 miesiące przed zawodami dodaję elementy związane z siłowaniem na rękę – wymienia. I dorzuca: – Na zawodach oprócz formy potrzebne jest też szczęście

Iłowianin od jakiegoś czasu trenuje u siebie, więc tak naprawdę zamknięcie siłowni nie było dla niego uciążliwe.

– Na pewno wszyscy odczuliśmy brak sparingów, na których możemy sprawdzić swoją formę pod względem technicznym i siłowym. Jednocześnie dzięki nawiązanej współpracy z potencjalnym sponsorem, Europejskim producentem preparatów nanotechnologicznych, byłem i jestem bezpieczny – stwierdza.

Szuka sposnorów

K. Anklewicz bardzo chciał wystartować w Mistrzostwach Świata, które mają się odbyć w Orlando na Florydzie. Niestety nie wie, czy uda się pozyskać sponsorów na ten cel.

– Nadal poszukuję ludzi, którzy zechcą mi pomóc. W zeszłym tygodniu miałem przyjemność spotkać się z Agnieszką Rylik, mistrzynią świata w boksie i kickboxingu. Pani Agnieszka po zakończeniu kariery zawodowej zajmuję się organizacją eventów motywacyjnych. Jesteśmy obecnie na dobrej drodze do nawiązania współpracy – zapewnia mistrz.

Napisz komentarz »