REKLAMA

Sport

Tenisiści grają i zapraszają

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: hakma

Udany powrót do rywalizacji sportowej zaliczyli zawodnicy żarskiego Klubu Tenisowego. A już w najbliższy weekend na kortach przy ul. Hutniczej i na Syrenie będzie można podziwiać zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Młodzików i Młodziczek.

W rozegranym w ubiegły weekend (6-7.06) Turnieju Tenisowym w Sobocie koło Poznania z bardzo dobrej strony pokazał się wychowanek klubu, Filip Gorczyca.

– Był rozstawiony z nr 8 i w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pokonał Igora Piaska z AG Tenis Chorzowska w Radomiu. A ćwierćfinale wygrał z Ignacym Golonko z Warsaw Tennis Academy. W półfinale, po koncertowej grze, Filip pokonał Jana Koniecznego z Redeco Wrocław. W bardzo ciekawym finale uległ mieszkającemu i trenującemu na co dzień w Hiszpanii, a reprezentującemu Park Tenisowy Olimpia Poznań Oliwierowi Sterniczukowi – relacjonuje trener Filipa, a prywatnie jego tata, Piotr Gorczyca.

W niedzielę dzielnie walczył w Gorzowie, w kategorii do lat 10, Antoś Madej. Zawodnik KT Żary dotarł do półfinału, w którym po zaciętym, trzysetowym boju przegrał z Witkiem Skrobanią z GKT Nafta Zielona Góra i ostatecznie zajął 3. miejsce.

– W najbliższy weekend na kortach przy ul. Hutniczej 3, a także na kortach na Syrenie odbędą się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Młodzików i Młodziczek do lat 14. W turnieju nie zabraknie reprezentantów KT Żary. Zapraszamy kibiców – zachęca P. Gorczyca.

Napisz komentarz »