REKLAMA

Sport

Zbliża się sezon piłkarski

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: hakma

Czwartoligowy Piast Iłowa wznowił treningi. Podopieczni Grzegorza Borkowskiego zaliczyli już pierwsze zajęcia na boisku.

Od przyszłego tygodnia iłowianie będą trenować cztery razy w tygodniu, a na soboty planują gry wewnętrzne i sparingi. Mają zaplanowane trzy mecze kontrolne. 28 czerwca w Lubaniu zagrają z Łużycami, 4 lipca w Ruszowie z Victorią, a 10 lipca w Iłowej ze Sprotavią Szprotawa.

– Chcemy się jak najlepiej przygotować do pierwszego meczu ligowego z Dębem Przybyszów, który zostanie rozegrany 25 lipca w Iłowej. Celem oczywiście jest utrzymanie się w lidze. Myślę że stać nas na jeszcze lepszą grę, a co za tym idzie zajęcia miejsce w górnej części tabeli. Jeśli chodzi o kadrę, to nie zobaczymy w tym sezonie Denisa Matuszewskiego i Seweryna Krajewskiego, którzy po wypożyczeniu wrócili do swoich klubów – poinformował Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa.

Promień w końcu na trawie

Promień Żary także mógł w końcu wejść na murawę stadionu przy ulicy Zwycięzców. Od kilku tygodni trenowali na sztucznej nawierzchni Okrąglaka, co jak twierdzi trener Łukasz Czyżyk, nie jest dobre dla piłkarzy i ich stawów. Już 18 lipca, podobnie jak Piast Iłowa i Czarni Żagań, piłkarze Promienia zagrają mecze 1/8 Pucharu Polski.

Sparta z nowym trenerem

Trenuje też Sparta Grabik, z nowym trenerem Adrianem Ziębą, który objął grabiczan w bardzo trudnym momencie. W ubiegłym sezonie spartanie zajmowali ostatnie miejsce w tabeli i groził im spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Na szczęście Sparta w nadchodzącym sezonie zagra w okręgówce.

– Chcemy wypaść trochę lepiej niż w ubiegłym. Już w czasie przygotowań w zimie nieźle to wyglądało i byłem naprawdę dobrej myśli – zapewnia A. Zięba. – Do drużyny dołączyli nowi zawodnicy i widać zapał i chęć „starych”. Oby tak dalej.

Napisz komentarz »