REKLAMA

Kronika policyjna

Kradł na potęgę

Opublikowano 12 czerwca 2020, autor: bj

Ukradł motocykl i wpadł. Przy okazji wyszło, że włamywał się do hal i magazynów.

Na unikalny motocykl z lat 60. natknęli się kryminalni podczas przeszukania (01.06) przydomowych komórek należących do 29-letniego mężczyzny z Żar. Wystarczyło rutynowe sprawdzenie policyjnych systemów, by stwierdzić, że figuruje na liście pojazdów skradzionych na terenie Niemiec poprzedniego dnia. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, a 29-latka zabrali do policyjnej izby zatrzymań.

Policjanci znaleźli dowody jego przestępczej działalności również w innych sprawach i przedstawili mu 7 zarzutów  kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży oraz  uszkodzenia mienia.

– Od połowy kwietnia sprawcy włamywali się do budynków gospodarczych i hal magazynowych. Wchodzili przez okna, przecinali kłódki. Kradli elektronarzędzia, specjalistyczny sprzęt elektroniczny, agregaty prądotwórcze – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Działali w Drozdowie, Janikowie, Przewozie. Jednymi z poszkodowanych byli myśliwi z koła łowieckiego „Cietrzew”.

– Trzy razy u nas byli. Przez epidemię w siedzibie koła bywaliśmy znacznie rzadziej. I oni z  tego skorzystali. Wynieśli telewizor. Był przymocowany do ściany, dosłownie go z niej wyrwali. Zniszczyli płot – opowiada Dariusz Dyba, szef Koła Łowieckiego „Cietrzew” w Janikowie.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zdecydował o areszcie mężczyzny na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat odsiadki.

Napisz komentarz »