REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pamiętać o wyjątkach

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: jb

Przez cały ostatni tydzień liczba osób objętych obowiązkiem kwarantanny w powiecie żagańskim zbliżona była do 50.

W piątek, 29.05., obowiązek taki miało 58 osób w powiecie. W poniedziałek (1.06.) ta liczba wzrosła do 61, od wtorku (2.06.) liczba spadła do 57. W środę (3.05.) było to już tylko 49 osób, ale w czwartek (4.06.) już 51.

Po zniesieniu obowiązku noszenia maseczek bardzo spadła liczba interwencji policjantów w tej sprawie. Jednak w środę, 3.06., sześć osób otrzymało pouczenie, a jedna została ukarana mandatem za brak maseczki.

– Dużo ludzi podeszło do tematu noszenia maseczek bardzo swobodnie. Nie pamiętają o wyjątkach we wprowadzonych zasadach. Na świeżym powietrz można spacerować bez maseczki, ale jeżeli nie robimy tego w towarzystwie osób, z którymi mieszkamy, to musimy pilnować wzajemnego dystansu. Podobnie jest np. z jazdą samochodem, jeżeli jadą nim dwie osoby, które razem nie mieszkają, powinny mieć nałożone maseczki – tłumaczy podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

W weekend (30-31.05.) 17 osób otrzymało pouczenie w związku z nieuzasadnionym gromadzeniem się. W środę (3.06.) dwie osoby złamały zasady przebywania w kwarantannie.

Napisz komentarz »