REKLAMA

Komunikacja

Problemy ze Sportową

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: Norbert Królik

Przebudowa ul. Sportowej w Żarach to jedna z niespełnionych obietnic Danuty Madej, burmistrz Żar. Jej urzędnicy już drugą kadencję nie potrafią zrobić nawet projektu przebudowy tej ulicy.

Danuta Madej obiecała wyremontować ulicę Sportową już przed wyborami w 2014 roku. Przez całą 4-letnią kadencję nie udało jej się zrobić skutecznie nawet projektu przebudowy i uzyskać pozwolenia na budowę. Przed wyborami w 2018 roku obiecywała więc to samo. I co? I nic! Ciągle remont nawet się nie zaczął, a urzędnicy w związku z utratą ważności decyzji musieli rozpocząć wszystko od nowa. I tak po 6 latach rządzenia D. Madej w Żarach nie ma wyremontowanej ulicy Sportowej. Nie ma nawet pozwolenia na jej przebudowę.

Zawalili

Urzędnicy ciągle się na czymś wykładają. Tym razem nie dostali zgody na lokalizację inwestycji celu publicznego, bo nie zorientowali się, że jedna z działek, na której chcieli zbudować drogę to według ewidencji… las. Nie otrzymali uzgodnień i nie mogą budować drogi.

To jednak nie koniec. Tu chodzi już nie tylko o inwestycję, ale i o przysłowiowe robienie z gęby cholewy przez panią burmistrz.

– By zrealizować tę inwestycję, wykorzystamy specustawę drogową, która pozwoli ominąć te problemy – zapowiada Marek Iwlew, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami. Oby w końcu skutecznie, bo trzeci raz przed wyborami mieszkańcy już się nabrać na piękne obietnice nie dadzą.

Napisz komentarz »