REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Chce ułatwić drogę do Jezusa

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Poseł i były wiceburmistrz Żagania, Waldemar Sługocki, twierdzi, że jedna z największych atrakcji lubuskiego – pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie – jest zbyt słabo promowana.

36-metrowa figura wzniesiona 10 lat temu to jeden z najwyższych tego typu pomników na świecie. I choć świebodziński Jezus jest wyższy od tego w brazylijskim Rio de Janeiro, to – zdaniem posła W. Sługockiego – z popularnością ciągle pozostaje w tyle. Budowla kosztowała blisko milion złotych.

–  Mieszkańcy skarżyli mi się, że turyści mają problem z dojazdem do pomnika. Kluczą, zawracają, denerwują się  – mówi „Regionalnej” Sługocki, który w tej sprawie złożył interpelację do Ministerstwa Infrastruktury.

W interpelacji Sługocki prosi o postawienie znaków informujących o dojeździe do pomnika na odcinku autostrady A2 w okolicy Świebodzina (węzeł Jordanowo). Zdaniem posła, lepsze oznakowanie zdecydowanie przyczyni się do rozwoju turystycznego województwa

– „(…) ze względu na wybudowany w Świebodzinie 36-metrowy pomnik Chrystusa miasto jest odwiedzane przez licznych turystów z Polski i z zagranicy. Ważne jest, aby poprzez właściwe oznakowanie autostrady ułatwić pielgrzymom dojazd do Świebodzina” ? czytamy w interpelacji posła Koalicji Obywatelskiej.

Poseł, który za czasów Sławomira Kowala był wiceburmistrzem Żagania, podkreśla, że jego interpelacja nie dotyczyła tylko Świebodzina, ale wszystkich miast powiatowych w lubuskim.

– Chodzi o to, aby na węzłach dróg krajowych czy ekspresowych były informacje o zjazdach do miast powiatowych. I tak np. na drodze krajowej nr 18 powinny znaleźć się tabliczki z nazwami Żar czy Żagania – dodaje.

A jakie atrakcje, wedle posła Sługockiego, są w obu naszych miastach?

– W Żaganiu warto wybrać się śladami Wielkiej Ucieczki i zobaczyć Muzeum Obozów Jenieckich. Ponadto stacjonują tutaj wojska amerykańskie, mamy też uroczy pałac z parkiem – mówi. – W Żarach z kolei mamy Swiss, symbol potencjału przemysłowego tego regionu, a także odrestaurowany park. Szkoda tylko, że ciągle w ruinie są żarski pałac i zamek, mam jednak nadzieję, że w końcu oba zabytki zostaną odnowione.

Napisz komentarz »