REKLAMA

Kultura, Oświata

Boję się tego sezonu

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: Norbert Królik

Mówi Zbigniew Zdzitowiecki, szef żarskich ratowników wodnych i wcale nie chodzi mu o epidemię koronawirusa.

Od soboty (6.06) popływamy na Wodniku w Żarach. Na otwarcie basenu przy ul. Źródlanej poczekamy o tydzień dłużej. Korzystanie z basenów będzie się jednak łączyło z ograniczeniami.

– Na Wodniku będzie mogło przebywać 65 osób. Zmienią się również godziny otwarcia basenu – mówi Andrzej Markulak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Wypoczynku w Żarach.

Wodnik od poniedziałku do soboty będzie czynny od godz. 6.30, a w niedzielę i święta od godz. 7.30. W godzinach porannych dyrekcja basenu rekomenduje pobyt dla osób 60+.

Zaplanowano również przerwę na dezynfekcję basenu. Codziennie w godzinach od 13.30 do 14.30 pływalnia będzie zamknięta. Z Wodnika będziemy mogli korzystać do godz. 22.

–  Z basenu można korzystać, ale z rozwagą. Nie można zapominać, że epidemia się nie skończyła, dlatego trzeba szczególną ostrożność zachować w szatniach, w kolejkach do kasy i zjeżdżalni. Woda jest bezpieczna jeżeli chodzi o ryzyko zarażenia koronawirusem – mówi Z. Zdzitowiecki.

Razem z krytą pływalnia otwarte zostaną siłownia oraz sauna.

Ceny biletów na Wodniku w zależności od godziny (do godz. 10 rano jest taniej) i dnia tygodnia wynoszą od 4 do 11 zł za godzinę.

Wrócą na stawy i wyrobiska

Nie ma jeszcze dokładnych wytycznych, jeżeli chodzi o basen przy ul. Źródlanej. Niecka została już napełniona wodą i trwa jej uzdatnianie. Tutaj też zostaną wprowadzone ograniczenia liczby osób przebywających na obiekcie.

– Boję się tego sezonu. Ograniczenia doprowadzą do tego, że ludzie będą się znowu kąpać w niebezpiecznych miejscach, takich jak Morskie Oko czy Sine w Kunicach, a to może skończyć się ofiarami – przestrzega Z. Zdzitowiecki.

Całodniowy bilet wstępu na basen przy ul. Źródlanej kosztuje od poniedziałku do piątku 10 zł, a w weekendy 12 zł od osoby. Bilety ulgowe kosztują odpowiednio 6 i 7 zł. Za bilet rodzinny zapłacimy 25 i 30 zł. Po godzinie 17 ceny biletów będą o połowę niższe.

Napisz komentarz »