REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Pijesz? Uważaj, bo dopadnie cię wirus!

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: Norbert Królik

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach przygotowała artykuł, w którym przypomina mieszkańcom miasta, żeby nie dezynfekowali się alkoholem doustnie w czasie pandemii.

Za jedno posiedzenie komisji każdy z jej członków dostaje 350 zł. Komisja nie zaniechała aktywności nawet w okresie pandemii.

– W okresie marzec-kwiecień odbyły się dwa posiedzenia. Związane były z podejmowaniem postanowień o zgodności lokalizacji punktów sprzedaży napojów alkoholowych, analizą i decyzjami dotyczącymi wybranych wniosków skierowanych do MKRPA w sprawie osób nadużywających alkoholu, redagowaniem artykułów – informuje Zofia Szarejko-Michalska, przewodnicząca komisji, która co miesiąc inkasuje 1 tys. 800 zł.

Kieliszek czy szklaneczka

Komisja zredagowała dwa artykuły. Jeden został zatytułowany „Alkohol zgubne lekarstwo na koronowirusa”, a drugi  „Jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii”. Czytamy w nich m.in., że „zamiast stosować alkohol do odkażania zewnętrznego, stosujemy go doustnie” oraz że „jeden kieliszek wina czy szklaneczka whisky może nam zaszkodzić bardziej niż nam się wydaje”.

Gdy zapytaliśmy komisję, ile wina i whisky w czasie koronawirusa wypili mieszkańcy Żar i czy jest to więcej niż w innych okresach, nikt nie potrafił odpowiedzieć.

– Urząd Miasta w Żarach nie posiada informacji dotyczącej ilości spożytego alkoholu przez mieszkańców – zapewnia Z. Szarejko-Michalska, a informacje o wzroście spożycia alkoholu czerpane są z analizy sytuacji w kraju i za granicą oraz z doniesień medialnych.

Jaka diagnoza, takie lekarstwo, chciałoby się powiedzieć. No i nikt nie zarzuci, że kasa za darmo brana, bo ślad w internecie został.

komentarz »
  1. SeaGoat 9 czerwca 2020 14:27 - Odpowiedź

    Komisje, rady, konsultanci… no jakoś przecież trzeba zapewnić rodzinie i przyjaciołom miejsce przy korycie

    NEPOTYZM!

Napisz komentarz »