REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uderzył w ciężarną

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: bj

Kierowca audi skręcał w lewo z ul. Artylerzystów w ul. Ułańską w Żarach i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena golfa, za kierownicą którego siedziała ciężarna kobieta (31.05.).

Do wypadku doszło ok. godz. 15. Gdy strażacy dotarli na skrzyżowanie ul. Artylerzystów z ul. Ułańską, zastali po środku drogi dwa uszkodzone auta, po zderzeniu czołowo-bocznym.

– Poszkodowani wysiedli z nich o własnych siłach – informuje asp. Paweł Brela z Komendy Powiatowej PSP w Żarach. Strażacy zablokowali ul. Artylerzystów.

– Ciężarna kobieta została przekazana na izbę przyjęć Szpitala na Wyspie celem obserwacji – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

W szpitalu okazało się, że ani jej, ani jej dziecku nic poważnego nie zagraża. Policjanci uznali, że winależy po stronie kierowcy audi.

– 38-latek, mieszkaniec powiatu żarskiego, wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Artylerzystów w ul. Ułańską nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej z przeciwnego kierunku 23-letniej mieszkance powiatu żarskiego, siedzącej za kierownicą volkswagena golfa – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »