REKLAMA

Kultura, Oświata

Zbierają dla Mii

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: jb

W tym tygodniu można wziąć udział w dwóch wydarzeniach połączonych ze zbiórką pieniędzy na leczenie Mii Kurtuldu, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu pierwszego.

Na sobotę (6.05.) atrakcje przygotowano w Żaganiu na placu Gen. Maczka od godz. 11:00.W programie są m.in. dmuchańce dla dzieci, bańki mydlane, zajęcia z animatorami. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie za cegiełkę przekazaną na leczenie Mii. Sprzedawane będą potrawy z grilla, zaplanowano też loterię fantową i kiermasz ciast. Jeżeli ktoś chciałby przekazać jeszcze ciasto na kiermasz, może je przynosić w dniu festynu na dwie godziny przed jego rozpoczęciem.

W niedzielę (7.06.) po wszystkich mszach Parafii Wojskowej w kościele garnizonowym w Żaganiu zbierane będą pieniądze do puszek na leczenie Mii, a kiermasz ciast przy kościele zaplanowano na 14.06.

Kto nie może wybrać się do Żagania, może wziąć udział w wirtualnym „Jasnogórskim koncercie charytatywnym” dla Mii w niedzielę (7.06.). Organizuje je Stowarzyszenie Fiori Musicali. Wystąpią: Katarzyna Jakóbczyk (sopran), Małgorzata Kluska (wiolonczela), Wojciech Rol (skrzypce), Daniel Strządała, Marcin Kucharczyk, Tadeusz Barylski (wszyscy organy). Transmisja koncertu zaplanowana jest na youtube na kanale o nazwie „Tadeusz Barylski” od godz. 20:00. Każdy, kto chciałby posłuchać koncertu, powinien zapłacić cegiełkę za wstęp poprzez portal siepomaga.pl/mia-sma.

Przez cały czerwiec można oddawać złom, z którego sprzedaży pieniądze przekazywane będą na leczenie Mii. W Żaganiu wyznaczono dwa miejsca, gdzie można go przywozić, są to skupy przy ul. Spółdzielczej: PHU Wtórmet oraz Galasiak Skup Złomu. Oba są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz w soboty w godz. 9:00-13:00.

Na terapię genową dziewczynki potrzeba ok. 10 mln zł. Do tej pory dało się zebrać ponad 4 mln zł.

Napisz komentarz »