REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ucierpiała matka i jej dzieci

Opublikowano 05 czerwca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Cztery osoby, w tym trójka dzieci, zostały ranne w wypadku w Starym Żaganiu. W najcięższym stanie jest 13-latek. Z urazem klatki piersiowej do szpitala zabrał go helikopter.

W czwartkowe popołudnie (28 maja), na drodze w Starym Żaganiu, 40-letnia kobieta wpadła volkswagenem polo w poślizg i zderzyła się z busem iveco daily, którym kierował 28-latek. Kobieta odbiła się autem od busa, po czym zjechała na pobocze, uderzając w betonowy płot.

– W wypadku ucierpiała 40-letnia kobieta i jej trójka dzieci w wieku 5, 13 i 15 lat – informuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – W najcięższym stanie był 13-letni chłopiec, którego strażacy wyciągali przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Kierowca oraz dwaj pasażerowie iveco nie odnieśli żadnych obrażeń. Droga Żagań – Nowogród Bobrzański została zablokowana na kilka godzin. W sprawie został powołany biegły z zakresu wypadków drogowych.

– Kobieta z urazem klatki piersiowej wraz z 5-letnim dzieckiem, który doznał urazu głowy, trafiła do szpitala w Zielonej Górze – dodaje Ryszard Smyk,kierownik żagańskiego pogotowia. – Do tego samego szpitala trafił również jej 13-letni syn, który najbardziej ucierpiał w wypadku. Chłopak doznał urazu klatki piersiowej i w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei 15-letnią dziewczynę z raną szarpaną uda karetka przewiozła na żarski Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Napisz komentarz »