REKLAMA

Samorząd

W urzędzie zapłacisz tylko kartą

Opublikowano 29 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Z początkiem czerwca zamknięta zostanie kasa w Urzędzie Miasta w Szprotawie.

Od 1 czerwca w Ratuszu będzie można dokonywać jedynie transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty płatniczej. Chodzi o wszystkie zobowiązania mieszkańców z tytułu opłat skarbowych, gospodarowania odpadami komunalnymi czy niewynikające z podatków lokalnych.

– Gotówką mieszkańcy będą mogli zapłacić rachunki w placówkach Poczty Polskiej na terenie miasta. Bez prowizji dokonają wpłat z tytułu podatków czy innych opłat lokalnych i skarbowych – informuje p.o. burmistrza, Ewa Gancarz.

Ucieszy to z pewnością mieszkańców Leszna Górnego, którzy mając swoją placówkę pocztową, będą mogli realizować transakcje na miejscu, bez konieczności dojazdu do Szprotawy. Ale czy pozostali będą zadowoleni? Zwłaszcza seniorzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych opłat.

Jaki jest powód zamknięcia kasy?

– Utrzymanie pracownika obsługującego kasę czy spełnienie nakładanych przez ustawodawcę wytycznych w zakresie bezpieczeństwa prowadzenia obsługi kasowej jest kosztowne ? wyjaśnia E. Gancarz. ? Z roku na rok odnotowujemy malejącą liczbę płatności gotówką. Prowadzenie kasy jest po prostu nieracjonalne i nieekonomiczne, dlatego zadecydowałam o jej likwidacji.

Napisz komentarz »