REKLAMA

Zdrowie

Liczba zakażeń nie maleje

Opublikowano 29 maja 2020, autor: A. Wach

Województwo lubuskie zajmuje w kraju drugie miejsce od końca pod względem ilości wykonywanych testów.

W Polsce do tej pory przeprowadzano blisko 780 tys. testów (stan na 28.05.). W ciągu ostatniego miesiąca wykonywano dziennie od 0,19 do 0,83 testu w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Najwięcej testów robi się w województwie mazowieckim, najmniej w opolskim. Województwo lubuskie zajmuje w kraju drugie miejsce od końca pod względem ilości wykonywanych testów.  Do tej pory wykonano u nas 10.489 testów. Potwierdziły zakażenie u 112 osób.

– W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 8.160 testów, pozostałe w laboratoriach przy szpitalach w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze – mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy wojewody.

Pod względem liczby mieszkańców, do naszego województwa porównywalne jest województwo świętokrzyskie, w którym już wykonano trzy razy testów, co u nas.

Lubuskie wyróżnia się na tle kraju, a Polska na tle Europy. U nas, w odróżnieniu od większości krajów, dzienna liczba nowych przypadków zakażeń nie maleje. Gdy w kwietniu ogłaszano u nas nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, notowano niespełna 400 zachorowań dziennie. Gdy w środę (27.05.) premier ogłaszał informację o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, dobowa liczba chorych również sięgnęła prawie 400.

  Gdy u nas liczba nowych chorych jest prawie taka sama każdego dnia, inne kraje notują znaczne spadki. Nawet we Włoszech w tym samym czasie (27.05.) liczba nowych zakażeń była mniejsza niż 400.

Napisz komentarz »