REKLAMA

Samorząd

Taka ekologia!

Opublikowano 29 maja 2020, autor: Norbert Królik

Żarscy urzędnicy pod przykrywką ekologii wiją sobie gniazdko. Część dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego na poprawę jakości powietrza w Żarach pójdzie na remont Ratusza.

Ale spryciarze z żarskich urzędników. Dostali dotację na ekologię, a wyremontują sobie Ratusz. W Żarach zanieczyszczenia powietrza dają popalić wszystkim mieszkańcom miasta i wcale największym ich emitentem nie jest budynek Ratusza. Mimo to żarscy urzędnicy postanowili wydać blisko 1,5 mln zł na jego remont, wykorzystując pieniądze przeznaczone na walkę z zanieczyszczeniami środowiska.

Tymczasem w Żarach na wymianę czekają stare kopciuchy i każdy grosz na ten cel by się przydał, brakuje ścieżek rowerowych, a komunikacja miejska nie jest na tyle sprawna, żeby zachęcała mieszkańców do pozostawienia samochodów w garażach. Mimo takich problemów urzędnicy zdecydowali, że przeprowadzą termomodernizację swojego miejsca pracy.

Pieniądze z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego-Lubuskie 2020 pójdą również na termomodernizację basenu Wodnik (2,4 mln zł) oraz na program wymiany pieców „Żary zadbajmy o czyste powietrze” (2 mln zł). W ramach tego programu wymienionych zostanie 111 pieców, co tak naprawdę jest kroplą w morzu potrzeb.

komentarz »
  1. Ania 4 czerwca 2020 14:03 - Odpowiedź

    Pandemia pokazała, że główną przyczyną zanieczyszczeń powietrza jest przemysł. Może dziennikarze zweryfikują swoje poglądy w tej kwestii.
    Komunikacja miejska w Powiecie Żarskim to jedna wielka porażka. Za czasów PZPR była niezła, wystarczyło ją rozwinąć zamiast zniszczyć.

Napisz komentarz »