REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zbiórka dla pogorzelców

Opublikowano 29 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Cztery rodziny z podżagańskiego Bożnowa straciły dach nad głową w pożarze kamienicy. Na razie tylko jedna dostała mieszkanie zastępcze. Trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla pogorzelców.

Potrzebna jest pościel, ręczniki, odzież, kosmetyki, chemia gospodarcza, lodówka, pralka, żywność z dłuższym terminem ważności. Zbiórkę prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Osoby chcące pomóc prosimy o kontakt lub dostarczenie rzeczy do siedziby GOPS w Żaganiu przy ul. Armii Krajowej 9 – informuje Agnieszka Wiśniewska, kierownik ośrodka (tel. 068 4 58 48 28).

W czwartkowym pożarze (21 maja), o którym pisaliśmy w poprzednim numerze, dach na głową straciły cztery rodziny, w sumie 15 osób. Uciekali z płonącej kamienicy w środku nocy, w kapciach i piżamach. Trwają ustalenia, co było przyczyną pożaru.

Szykują mieszkania

Wójt Leszek Ochrymczuk informuje, że cztery poszkodowane rodziny otrzymały po 5 tys. zł zapomogi. Zapewnia też, że szykowane są dla nich mieszkania.

– Na razie jedna sześcioosobowa rodzina otrzymała od nas świeżo wyremontowane mieszkanie w Jeleninie – mówi. – Pozostali, póki co, mieszkają u swoich rodzin. Szykujemy dla nich mieszkania.

Katarzynie Rachwalskiej i jej matce zaproponowano… pomieszczenie w świetlicy w Dzietrzychowicach.

– Odmówiłyśmy, bo nie było tam warunków. Jakaś strata kabina w łazience z podłączonym szlauchem. Nigdzie nie było drzwi. W pomieszczeniu, które nazwali pokojem na dwie osoby, nie wiem, czy zmieściłyby się choćby łóżka. Do tego trzy szafki kuchenne bez niczego, bez warunków do gotowania, w zasadzie wszystko puste – mówi z żalem.

Napisz komentarz »