REKLAMA

Samorząd

No to sobie pogadali

Opublikowano 29 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy radni spierali się, jaką nazwę powinna nosić nowa ulica w mieście. Czy Malinowa, czy godniejsze byłoby imię któregoś z zasłużonych dla kraju wojskowych patriotów.

Nazwę „Malinowa” ma mieć jedna z pobocznych dróg od ul. Porzeczkowej, na Osiedlu Łąkowa. Taką  zaproponował jeden z nabywców działek w tym rejonie miasta. Projekt uchwały trafi na piątkową sesję (29.05.). Radni opiniując go, mieli wątpliwości, czy na pewno taka nazwa jest właściwa (na komisji 25.05.).

– Czy tam nie ma czasem plantacji porzeczek? – pytał przewodniczący komisji gospodarki, Wiesław Bochenek.

– Żebyśmy czasem nie zostali wpuszczeni w maliny – dodał z uśmiechem radny Tomasz Kwarciński.

Nie wszystkich Malinowa rozbawiła. Radny Henryk Sienkiewicz sugerował, że są lepsze nazwy dla żagańskich ulic, choćby rotmistrza Pileckiego czy generała Hallera. Podkreślał, że od lat mówi się o tych osobach jako patronach ulic.

Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami, tłumaczył, że Malinowa jest adekwatna do nazwy całego osiedla – Łąkowa. I że dotyczy to niewielkiego kawałka ul. Porzeczkowej.

– W tej sytuacji nawet nie wypadałoby, aby taki odcinek nosił nazwę tak znamienitych osób – podsumował dyskusję  Bochenek.

Napisz komentarz »