REKLAMA

Samorząd

Stówa na dzieci

Opublikowano 29 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

100 tys. zł przekaże Żagań na budowę domów rodzinkowych w Szprotawie. Starostwo Powiatowe wnioskowało o trzy razy więcej. Radni mają pretensje do burmistrza, że nie walczył o to, aby powstały one w Żaganiu.

Inwestycja pochłonie ok, 2,8 mln zł i wykona ją firma ZISCO ze Szprotawy. Dwa domy rodzinkowe (w każdym będzie po 14 dzieci) staną na działce przy ul. Sobieskiego w Szprotawie.

Na komisji gospodarki (25.05.) żagańscy radni mieli pretensje do burmistrza, że nie zabiegał w starostwie, aby inwestycja powstała w stolicy powiatu. 

– Ubolewam, że domki nie powstaną w Żaganiu – oznajmił radny Ireneusz Szaniawski.

Sekretarz miasta, Anita Staszkowian, tłumaczyła, że domy rodzinkowe będą służyły dzieciom z całego powiatu, również z Żagania.

– Co do lokalizacji w Żaganiu, to zgody na inwestycję nie wyraziła spółka Wody Polskie, ze względu na tereny zalewowe – mówiła. – Starostwo zwróciło się do nas o 300 tys. zł dotacji, ale w tegorocznym budżecie na ten cel mamy 100 tys. zł.

Inne gminy dołożyły po 50 tys. zł, Szprotawa – 150 tys. zł, jedynie gmina wiejska Żagań odmówiła partycypacji w kosztach. Starostwo nie musiało uzupełniać budżetu na ten cel, bo cena w przetargu była niższa, niż pierwotnie zakładana.

 Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich zakłada budowę jednego domu do 30 listopada. Budowa drugiego domu zakończy się rok później.

Napisz komentarz »