REKLAMA

Sport

Czarni biegają i remontują

Opublikowano 29 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze zaczęli trenować przed ligą, która ruszy już 25 lipca. W nowym sezonie przenoszą się z boiska Areny na stadion przy ul. Karpińskiego.

Piłkarze trenują nad kondycją i wytrzymałością fizyczną.

– To głównie zajęcia tlenowe, dużo biegania po żagańskim parku – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – Na razie trenujemy dwa razy w tygodniu. Do kopania piłki wracamy 8 czerwca. Najpierw będą to zajęcia na Arenie, potem – na Karpińskiego.

Zawodnicy nie tylko ćwiczą, ale i remontują stadion, który w maju przejęło od miasta stowarzyszenie MKS Czarni Żagań 1957 (przejęło wszystkie dziewięć drużyn piłkarskich od UKS Czarni). W sobotę, 23 maja, odnawiali bramę główną wraz z pomieszczeniem kas biletowych.

– W planie jest też remont toalet dla kibiców, budki spikerskiej oraz budynku głównego  – mówi prezes klubu, Roman Chruścicki. -Renowację przejdzie również murawa i trybuny.  A już w sobotę, 30 maja, piłkarze oraz piłkarki od godz. 9.00 będą malować na stadionie stare ogrodzenie, okalające płytę boiska. Załatwiliśmy farby i inne materiały, aby poprawić wizerunek stadionu. Zapraszamy wszystkich chętnych fanów Czarnych do pomocy. Następnym akordem będzie remont szatni piłkarskich i toalet w budynku klubowym. Wiele rzeczy robimy własnym sumptem. Renowację zwieńczy okazały mural z klubowym logo, który pojawi się na budynku od strony trybun.

Nowy sezon w IV lidze Czarni zainaugurują 25 lipca, tydzień wcześniej rozegrają mecz w Pucharze Polski z Tęczą Krosno Odrzańskie. 

– Czeka nas walka o utrzymanie. Będzie trudno, bo przez brak spadków liga została powiększona – dodaje Horodyski.

Napisz komentarz »