REKLAMA

Kultura, Oświata

Nabór po nowemu

Opublikowano 29 maja 2020, autor: bj

Nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie żarskim ruszy od połowy czerwca. Chętni do nauki w szkołach prywatnych mają mniej czasu.

Do szkół ponadpodstawowych w powiecie żarskim pójdzie od września ok. 830 uczniów. Od 15.06. będą mogli składać wnioski o przyjęcie do szkół w Żarach (Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i Lubsku (Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych). Ostatnim dniem przesyłania wniosków będzie 10.07.

 – Chcemy utworzyć, w zależności od potrzeb, od 840 do 900 miejsc. Może się okazać, że uczyć u nas zechce się młodzież spoza naszego powiatu. Podania będzie można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Wniosek dostępny będzie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego lub na stronach szkół – zastrzega Bartłomiej Kubiak, naczelnik wydziału edukacji.

Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej trzeba będzie dostarczyć pomiędzy 26.06. a 10.07, a zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty w dniach 31.07.-4.08. Lista zakwalifikowanych zostanie podana 12.08. Potem uczniowie będą mieli czas na potwierdzenie woli nauki danej w szkole. Ostateczne wyniki będą znane 19.08.

W tym roku nie będzie drugiego naboru.

– Jeżeli ktoś się nie dostanie, to niezbędny będzie bezpośredni kontakt z dyrektorem szkoły. Wówczas on zdecyduje, w miarę posiadanych miejsc – zastrzega B. Kubiak.

W dwóch szkołach pojawią się nowe kierunki. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach – technik programista i rachunkowości. W Branżowej Szkole I stopnia w lubskim Zespole Szkół Technicznych – kucharz i mechanik pojazdów samochodowych.

Rekrutują wcześniej

Trwa już nabór do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Podanie można składać wyłącznie elektronicznie. Maksymalna liczba punktów to 100 za egzamin ósmoklasisty, tyle samo za świadectwo i łącznie za oceny z języka polskiego, matematyki, biologii i historii, za ukończenie szkoły z wyróżnieniem, wolontariat, osiągnięcia sportowe i w konkursach przedmiotowych.Szkoła wymaga wpisowego w wysokości 500 zł- kwota może zostać rozłożona na raty.

Jeszcze tylko dzisiaj (29.05.) składać można podania w formie elektronicznej do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Do 10.06. wpłacić trzeba 500 zł wpisowego. Szczegółowe zasady rekrutacji zostaną ogłoszone do 15.06.

Napisz komentarz »