REKLAMA

Sport

„Budowlanki” wracają do gry

Opublikowano 29 maja 2020, autor: hakma

Grająca w 3. lidze drużyna kobieca Budowlanych Lubsko przygotowania rozpoczęła na nowo 4 maja, po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej COVID ? 19.

– Daje się zauważyć, że dziewczyny stęskniły się za piłką nożną i za swoim towarzystwem, co mnie bardzo cieszy – informuje Damian Dworczak, trener zespołu.

Od 18 maja dziewczyny trenują już w pełnym składzie, trzy razy w tygodniu

– Pracujemy głównie nad poprawą elementów technicznych, taktyką, ustawianiem się na boisku i wykończeniem akcji. Dodatkowo nasza bramkarka trenuje indywidualnie pod okiem Alberta Pachowicza, który zadeklarował swoją pomoc i widać już pewne efekty tej pracy.

W niedzielę, 24 maja, dziewczyny zagrał kontrolą gierkę między sobą.

– Nam ta przymusowa przerwa również doskwierała, ale w końcu możemy trenować w większej grupie i co najważniejsze bez maseczek. Teraz nie możemy się doczekać startu nowego sezonu – stwierdziła Marzena Sekular, zawodniczka Budowalnych Lubsko.

Zawodniczki będą trenować do połowy czerwca, następnie zrobią sobie przerwę i na nowo wrócą do treningów. Kiedy to nastąpi? Wszystko uzależnione jest od reformy, jaką planuje wprowadzić PZPN odnośnie piłki kobiecej, a mianowicie zreorganizowania trzeciej ligi i utworzenia czwartej.

-Gdzie zagrają Budowlanki w przyszłym sezonie, tego dowiemy się, mam nadzieję, jak najszybciej i wtedy już pełną parą zaczniemy przygotowania – zapowiada Dworczak.

Napisz komentarz »