REKLAMA

Wasze sprawy

Trzeba będzie czekać dłużej

Opublikowano 22 maja 2020, autor: bj

Rozprawy w Sądzie Rejonowym w Żarach ruszają w poniedziałek, 25.05. Jednak z pewnym „ale”. I z rygorami.

Najpierw ruszają planowe, bieżące rozprawy.

– Rygory sanitarne zmuszają nas do robienia przerw pomiędzy posiedzeniami. Sale wówczas  będą wietrzone i dezynfekowane. Dlatego każdy, kto ma wezwanie albo wyznaczony termin na najbliższe dwa tygodnie, powinien się upewnić, czy jest cały czas aktualny – mówi Joanna Nawrot, prezeska Sądu Rejonowego w Żarach.

Ci, których terminy spraw spadły z wokandy, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

– Nowe terminy będą wyznaczać przewodniczący. W zasadzie zgodnie z porządkiem, który już był. Oczywiście, jeżeli którąś ze spraw uznają za bardzo pilną, mogą ją wyznaczyć szybciej – zastrzega J. Nawrot.

Wszyscy, którym terminy przepadły, otrzymają nowe wezwania i powiadomienie.

– Nie jesteśmy w tej chwili w stanie określić, o ile opóźnią się sprawy, które były zaplanowane w ciągu dwóch miesięcy, kiedy wokanda został odwołana. Trzeba bowiem pamiętać, że w tym czasie wpływały też kolejne sprawy. Na pewno trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, bo na sprawę trzeba będzie czekać dłużej niż do tej pory – zapowiada J. Nawrot.

Przygotowani

Sam budynek został przygotowany. W salach sądowych pojawiły się szyby z pleksi, oddzielające skład orzekający od uczestników rozprawy.

– Sale mamy duże, więc przewodniczący może tak zdecydować o rozsadzeniu wszystkich obecnych, żeby były zachowane obowiązkowe odstępy – wyjaśnia J. Nawrot.

Na parterze, na korytarzu przy biurze podawczym sądu, pojawiły się linie wyznaczające dystans, który trzeba zachować. Tutaj zresztą, podobnie jak w biurze obsługi, załatwiać będziemy więcej spraw.

– Zamknięte całkowicie zostało 2 i 3 piętro. Nie będzie więc dostępu do sekretariatów wydziałów – podkreśla J. Nawrot.

Kuratorzy, którzy pracują na II piętrze, interesantów będą przyjmować w pokoju na pierwszym piętrze.

Do sądu będzie można wejść w maseczce i rękawiczkach.

 

Napisz komentarz »