REKLAMA

Samorząd

Przedsiębiorcy tracą cierpliwość

Opublikowano 22 maja 2020, autor: Norbert Królik

38 przedsiębiorców z Żar, zatrudniających łącznie 1.824 pracowników, chce natychmiastowego zwołania sesji Rady Miasta, bo nie są zadowoleni z pomocy udzielanej im przez burmistrz Danutę Madej w czasie pandemii.

Żarscy przedsiębiorcy chcą zwołania specjalnej sesji Rady Miasta. W petycji złożonej do Mariana Popławskiego, przewodniczącego Rady Miasta, chęć zwołania sesji argumentują „potrzebą podjęcia debaty na temat wsparcia udzielanego przez Miasto Żary w postaci zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.”

Przedsiębiorcy chcą być wysłuchani, bo do tej pory pomoc, którą zaproponowali im urzędnicy, nie spełnia ich oczekiwań. Pod petycją podpisało się 38 firm, zatrudniających blisko 2 tys. osób, ale pomysł debaty popiera 100 przedsiębiorców z Żar, zatrudniających około 4 tys pracowników.

Korespondencyjnie

„Celem zwołania Sesji Rady Miejskiej będzie podjęcie dialogu pomiędzy władzami Miasta Żary, a przedsiębiorcami dotkniętymi skutkami zamrożenia gospodarki. Porozumienie w kwestii podatku od nieruchomości jest niezbędne dla utrzymania płynności finansowej wielu działalności gospodarczych, a także pracowników i ich rodzin finansowo uzależnionych od kondycji zatrudniających ich przedsiębiorstw” – podnoszą przedsiębiorcy.

Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta, najbliższą sesję zaplanował na czwartek (28.05). Będzie ona odbywała się jednak w formie korespondencyjnej, tzn. radni nie będą się ze sobą spotykać, tylko oddadzą głosy na kartach do głosowania i odeślą je do urzędu.

To już druga sesja Rady Miasta, na której radni nie mają możliwości zadawania pytań, a głosowanie odbywa się korespondencyjnie.

komentarz »
  1. GhostWritter 10 lipca 2020 14:27 - Odpowiedź

    !Ludzie tu trzeba zmian, zmotywujmy trochę urzad i pomyślmy nad zmianami w radzie miasta bo wg nich jest wszystko bezzasadne, i najlepiej odrzucić ) Radny powinien działać w naszych sprawach po to ich wybieraliśmy nie cofniemy głosu, ale możemy zaprzestać takim działaniom. Stwórzmy ocenę przydatności Radnych, listę którą będziemy my mieszkańcy oceniać, skoro przewodniczący zabrał nam głos na sesjach, zróbmy swoja ocenę rozliczmy za nadszarpniecie naszego zaufania.
    Uwaga komu Radni nie pomogli?! Wpisujcie ruszmy to!

Napisz komentarz »