REKLAMA

Kronika policyjna

Wpadł po 5 latach

Opublikowano 22 maja 2020, autor: jb

Dwóch pijanych kierowców i jednego z nakazem aresztowania zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic (18.05.).

Jedno auto do kontroli strażnicy zatrzymali w okolicach samych Tuplic.

– W trakcie służby zauważył kierowcę, którego styl jazdy sugerował, że jest on pod wpływem substancji odurzających. Przy próbie zatrzymania samochodu, kierowca przyspieszył i starał się uciec. Wjechał pomiędzy zabudowania, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, ze jest pod wpływem alkoholu – mówi Monika Karandys-Kazalska z SG w Tuplicach. Okazało się, że 38-letni mężczyzna miał 3,1 promila w wydychanym powietrzu.

Kolejny zatrzymany kierowca został wykryty podczas kontroli przejścia granicznego w Olszynie. Po zapachu strażnicy ocenili, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Miał 1,66 promila alkoholu. Sprawę obu pijanych kierowców prowadzą teraz policjanci KPP w Żarach.

Pecha na przejściu granicznym miał też 52-latek. Był od 5 lat poszukiwany na mocy zarządzenia Sądu Rejonowego Wrocław – Krzyki. Po kontroli dokumentów na granicy został przewieziony do aresztu.

Napisz komentarz »