REKLAMA

Sport

Pierwszy zacznie Promień

Opublikowano 22 maja 2020, autor: hakma

Seniorzy grający w okręgówce i trzecioligowe piłkarki we wtorek (19.05) po raz pierwszy od dwóch miesięcy weszli na trening na sztuczną murawę Okrąglaka w czternastoosobowym składzie.

Żaranie muszą już ostro trenować, bo rozgrywki zaczynają najszybciej – 18 lipca zagrają zaległy mecz Pucharu Polski, by tydzień później rozpocząć rozgrywki ligowe. Czy będzie to okręgówka czy 4. liga, pokaże czas. W klubie wciąż czekają na decyzję Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

– Na razie trenujemy i szykujemy formę. Doszło do nas 4 wartościowych zawodników, więc drużyna będzie na pewno bardzo mocna – poinformował Łukasz Czyżyk, trener Promienia.

W składzie zespołu pojawił się nowy bramkarz. Manuel Kowalski bronił do niedawna barw Budowlanych Lubsko. Od nowego sezonu zasili kadrę Promienia. Kontuzja Tomasza Kowalczyka, której nabawił się w trakcie rozgrywek Żarskiej Ligi Futsalu, jest poważna i popularny Kowal jest w trakcie rehabilitacji, a jego dalsza gra stoi na razie pod znakiem zapytania.

Piłkarze i piłkarki trenują na razie na sztucznej murawie.

– Szkoda, że musimy ćwiczyć na Okrąglaku, na sztucznej murawie, bo niestety żadnego boiska żarski MOSRiW nie był w stanie przygotować na wiosnę. Pół roku to widocznie za mało – skomentował szkoleniowiec pierwszego zespołu.

– Na wszystkich boiskach przeprowadziliśmy opryski i do końca maja nie można wejść na murawę – poinformował Bogdan Kępiński, wicedyrektor MOSRiW.  Piłkarze na trawie zaczną treningi dopiero w czerwcu.

Napisz komentarz »