REKLAMA

Kronika policyjna

Straty na 4 mln

Opublikowano 22 maja 2020, autor: mk

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Tuplicach i policjanci z Żar zatrzymali 6 osób, które przemycały przez granicę susz tytoniowy.

Podczas przeszukania zabezpieczono 1029 paczek papierosów oraz euro i złotówki o łącznej wartości 400 tys. zł. Do sprawy zatrzymano sześciu mężczyzn. Dwóch podejrzanych w wieku 35 i 45 lat usłyszało zarzut kierowania wieloosobową grupą przestępczą. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Wobec pozostałych osób zastosowano dozory i poręczenia majątkowe.

Grozi im 5 lat

Jak ustalili funkcjonariusze, przestępcy działali od grudnia 2018 r. do lutego 2020 r. W tym czasie straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego cła, podatku VAT i podatku akcyzowego wyniosły ponad 4 mln zł.

Za udział w zorganizowanej grupie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, kierowanie taką grupą zagrożone jest karą do 10 lat. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

– Sprawa jest rozwojowa – stwierdza Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach. – Pracowaliśmy nad nią przez ostatnie pół roku.

Napisz komentarz »