REKLAMA

Sport

Piłkarze już kopią, liga ruszy w lipcu

Opublikowano 22 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze naszych drużyn rozpoczną rozgrywki pucharowe dużo wcześniej niż zazwyczaj, bo już 18 lipca. Liga ruszy tydzień później. – To dość odważne terminy, zważywszy na to, że pandemia jeszcze nie ustąpiła – komentują trenerzy naszych drużyn.

Żarscy i iłowscy piłkarze trenują już od tygodnia, żagańscy i szprotawscy ruszyli z zajęciami we wtorek, 19 maja. W tym tygodniu Lubuski Związek Piłki Nożnej podał, że rozgrywki na regionalnym szczeblu ruszą 18 kwietnia. Tego dnia, w ramach 1/8 Pucharu Polski, Promień Żary rozegra mecz z Polonią Słubice, Czarni Żagań – z Tęczą Krosno Odrzańskie, a Piast Iłowa – Cariną Gubin. Tydzień później zainaugurowana zostanie IV liga i klasa okręgowa. To o miesiąc szybciej niż zazwyczaj. Zmagania w żarsko-żagańskiej klasie A ruszą 15 sierpnia. Jako ostatni zaczną ligę piłkarze z żagańskiej i żarskiej klasy B – 29 sierpnia.

– Z racji pandemii musieliśmy zakończyć poprzednie rozgrywki i anulować rundę wiosenną. W tym roku nie było spadków, a tylko awanse i wszystkie ligi są liczniejsze, dlatego przyśpieszamy nowy sezon o miesiąc – tłumaczy Rafał Kakała,szef wydziału gier w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.

Nie wszyscy na tak szybki termin rozpoczęcia rozgrywek patrzą z optymizmem.

– To będą mecze bez publiczności i z mierzeniem temperatury piłkarzom, ze względu na reżim sanitarny – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

– Wierzę, że jednak zaczniemy ligę z publicznością. Wiadomo, że mecze przy pustych trybunach to żadna przyjemność. Zresztą, na nasze spotkania przychodzi 200-300 kibiców, a sam stadion może pomieścić z 2 tysiące osób, więc spokojnie można ludzi porozstawiać w bezpiecznej odległości – mówi Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary.

Dodajmy, że w nowym sezonie żagańscy piłkarze przenoszą się z Areny na stary stadion przy ul. Karpińskiego. Przejdą też pod skrzydła stowarzyszenia MKS Czarni Żagań 1957 (do tej pory byli sekcją UKS Czarni).

– Obecnie szykujemy renowację murawy oraz niezbędne prace remontowe budynku klubowego, pomieszczeń gospodarczych oraz trybun – informuje Marcin Szymański z zarządu MKS-u.

Napisz komentarz »