REKLAMA

Kultura, Oświata

Bez dzwonków i zadań domowych

Opublikowano 22 maja 2020, autor: Norbert Królik

Od września w Żarach ma ruszyć nowa niepubliczna szkoła. Będzie mieściła się w budynku dawnej SP nr 5 przy ul. Częstochowskiej.

Obecnie trwa nabór do klas 1-4. Klasy mają liczyć maksymalnie 16 osób.

– Koronawirus pomieszał nam trochę plany i nie mogliśmy zrobić drzwi otwartych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zachęcamy do indywidualnego odwiedzania naszej szkoły – mówi Marta Stasiewicz, współorganizatorka szkoły.

Nowa szkoła ma się wyróżniać. Nie będzie klasycznych lekcji, ograniczonych dzwonkami. Nie będzie też typowych ławek, ale takie w kształcie podkowy, z których łatwo da się stworzyć okrągłe stoły do pracy w grupach. Do tego w klasach 1-3 część lekcji ma się odbywać na dywanie.

– Zajęcia będą realizowane w formie projektów i to nauczyciel będzie decydował, kiedy nastąpi przerwa. Nowością będą zajęcia teatralne – mówi M. Stasiewicz.

W szkole będzie świetlica czynna w godz. od 7 do 17. Dzieci od pierwszej klasy będą uczyły się języka niemieckiego i angielskiego. Rok szkolny ma być podzielony na trzy trymestry.

– Będziemy się wyróżniać sposobem przekazywania wiedzy. Zajęcia będą tak zaplanowane, żeby dzieci same dochodziły do rozwiązania – mówi Luiza Groszek, założycielka szkoły.

Szkoła nie została jeszcze wpisana do rejestru placówek oświatowych w Żarach. Nie ma również opinii kuratorium.

– Kompletujemy dokumentację i liczymy, że do końca czerwca wszystkie formalności uda nam się załatwić – mówi M. Stasiewicz.

Miesięczne czesne wyniesie 500 zł. Założycielki szkoły prowadzą obecnie żłobek i przedszkole Groszki przy ul. Czerwonego Krzyża.

Napisz komentarz »