REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Alternatywy 4 na Sosnowej

Opublikowano 22 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Na ul. Sosnowej w Żaganiu chodnik zostanie rozebrany, bo Spółdzielnia Mieszkaniowa rozbudowuje śmietnikową pergolę. – Gratuluję pomysłu. To absurd niczym z PRL-u – kwituje mieszkaniec tej ulicy, Krzysztof Seredyński.

Pan Krzysztof pożalił się redakcji, że planowana jest rozbiórka chodnika, który został położony kilka lat temu i jest w bardzo dobrym stanie. Sprawdzamy. Faktycznie tak jest.

– Chodnik służy mieszkańcom całego osiedla, nie tylko z bloków przy ul. Sosnowej. Ja nim codziennie chodzę do garażu – mówi Krzysztof Seredyński. – Jakie było moje zdziwienie, gdy niedawno na sporej części chodnika wkopali paliki i ogrodzili go taśmą. Dowiedziałem się, że na długości 5 metrów zostanie rozbudowana pergola na śmietniki. Dla mnie to absurd, bo przecież terenów wokół pergoli nie brakuje, aby ją powiększyć. Z jednej strony jest szeroki pas zieleni, z drugiej parking. Tymczasem spółdzielnia wpadła na genialny pomysł rozbudowy pergoli kosztem chodnika! Dla mnie to absurd, przypominający te z czasów PRL-u.

Zbigniew Sprzączkowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, tłumaczy, że decyzja o rozbudowie już zapadła i nie ma odwrotu.

– Pergola musi zostać rozbudowana, bo mieszkańcy chcą mieć śmietniki w środku, zamykane na klucz. Tak, aby nikt im nie podrzucał śmieci z innych bloków – informuje i dorzuca: – Chodnik nie zniknie z osiedla. Zostanie przełożony o kilka metrów dalej, tak aby mieszkańcy mogli nim dalej chodzić do garaży, na plac zabaw, boisko czy do sklepu. Inwestycję sfinansują zainteresowane wspólnoty.

Ot i filozofia. Rozebrać dobre, na co poszły przecież pieniądze, żeby wybudować od nowa, kosztem ludzi oczywiście. Prezes może sobie takie decyzje podejmować, w końcu nie za swoje buduje i burzy.

Napisz komentarz »