REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Boimy się zarazy

Opublikowano 15 maja 2020, autor: bj

Na operacje i wizyty u lekarza z niecierpliwością oczekują pacjenci, którym przepadły terminy zabiegów i porad. Są jednak tacy, którzy boją się zakażenia koronawirusem w szpitalu i narażają własne życie. Inni nie wytrzymują presji i izolacji. I do szpitala trafiają po użyciu koktajlu z alkoholu, narkotyków oraz leków.

Medycy ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żarach potwierdzają, że w karetkach przywożących pacjentów coraz częściej są osoby w stanach cięższych od dotychczasowej przeciętnej. Czym to tłumaczą?

– Tylko w środową (13.0.) noc podczas dyżuru na SOR było 5 osób nieprzytomnych. Z udarem, zawałem, zaburzeniami krążenia. Jeden z pacjentów, 70-letni mężczyzna, trafił do nas z dwudniowym udarem – mówi Marek Femlak, zastępca komendanta ds. leczniczych w 105. Szpitalu Wojskowym.

Jak się okazuje, mężczyzna rzeczywiście 2 dni wcześniej miał wylew. Z wyraźnymi objawami.

– Pojawił się niedowład ręki, zaburzenia mowy. Ale dopiero gdy ten stan bardzo się pogłębił, wezwał karetką pogotowia – opowiada M. Femlak.

To kardynalny błąd, bo medycy mają najwięcej szans w walce o zdrowie pacjenta w ciągu kilku godzin od udaru.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 339

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »