REKLAMA

Kronika policyjna

Do sądu za maseczkę

Opublikowano 15 maja 2020, autor: jb

W powiecie żagańskim maleje liczba osób, które mają nakaz przebywania na kwarantannie. W tym tygodniu liczba ta spadła poniżej 300.

Najwięcej osób na kwarantannie było w piątek (8.05.), bo 307. Od poniedziałku (11.05.) obowiązkiem kwarantanny objęte były 233 osoby, we wtorek – 234. Od środy na kwarantannie przebywało 229 osób, a w czwartek – 211.

Tylko w jednym tygodniu policjanci interweniowali ponad 30 razy przez to, że mieszkańcy nie nosili maseczek w miejscach publicznych. Najwięcej razy w weekend (9-10.05.).

– Podczas minionego weekendu policjanci stwierdzili 15 wykroczeń w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, które w 9 przypadkach zakończyły się nałożeniem mandatu, 5 osób pouczono, a jeden wniosek o ukaranie skierowano do sądu. Nałożono również 4 mandaty w związku z łamaniem zakazu gromadzenia się – mówi sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie policjanci trzy razy udowodnili, że ktoś nie przebywał w miejscu, w którym powinien ją odbywać.

Napisz komentarz »