REKLAMA

Gospodarka

Biedronka do rozbudowy

Opublikowano 15 maja 2020, autor: bj

O pozwolenie na rozbudowę marketu przy al. Armii Krajowej w Żarach stara się sieć Biedronka. Będą burzyć i budować na nowo, dlatego klienci muszą się liczyc z tym, ż ena czas budowy sklep będzie zamknięty

Dokumentacja i projekt razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę wpłynęła na początku maja do Starostwa Powiatowego w Żarach.

Mieszkańcy Kunic będą musieli się liczyć z tym, że na czas budowy przyjdzie im zmienić  sklep, w którym robią zakupy, bo zmiany będą  w budynku dość znaczne, nie obejdzie się więc bez jego czasowego zamknięcia.

Zgodnie z planem sklep ma się rozrosnąć od strony wiatrołapu, który w pierwszej fazie budowy zostanie rozebrany. Frontowa ściana zostanie wyburzona. Będzie trzeba wylać nowe fundamenty i postawić nową ścianę. Całość pokryje dach. Wewnątrz  z kolei zostanie wyburzona część ścian. Powstanie zupełnie nowy wiatrołap. W pomieszczeniach sanitarnych zostanie wymieniona zużyta armatura i urządzenia. Zostanie wydzielone specjalne pomieszczenie na chemię, które będzie wygrodzone siatką. Dodatkowe urządzenia pojawią się w strefie, gdzie jest odpiekane pieczywo. W ramach inwestycji zostanie wyremontowana kotłownia. Nad drzwiami wejściowymi pojawi się nowoczesna kurtyna powietrza.

Po przebudowie budynek powiększy się o ok. 150 mkw. (powierzchnia handlowa wzrośnie o połowę), do 1 tys. 100 mkw. Sama sala sprzedaży liczyć będzie niemal 800 mkw. W sklepie pracować będzie mogło 10 osób, wliczając kierownika sklepu.

Planowana inwestycja zakłada rozbudowę strefy wejściowej, czyli na całej długości elewacji frontowej. Stylistyka się nie zmieni-będą przeszklenia w wiatrołapie, płytki na ścianach. podobny do obecnego kształt dachu.

Do tego planowana jest przebudowa parkingu. Droga i dojazd do sklepu nie zostaną zmieniony. Budynek musi spełniać warunek wielkości powierzchni do 2 tys. mkw.

Obecnie powierzchnia kunickiej Biedronki wynosi nieco ponad 1 tys. mkw. z salą sprzedaży na ok. 700 mkw.

Formalności związane z wydaniem pozwolenia, o ile urzędnicy stwierdzą, że dokumentacja jest kompletna potrwają maksymalnie 2 miesiące. Potem budowlańcy mogą wbijać łopatę.

Napisz komentarz »