REKLAMA

Kultura, Oświata

W Żarach się nie pobawimy

Opublikowano 15 maja 2020, autor: mk

Już wiadomo, że nie pobawimy się na Dniach Żar.

Przez epidemię koronawirusa nie odbędzie się wiele imprez. Żarski Dom Kultury będzie miał przez to dużo mniej obowiązków.

Może jesienią

Żarski Dom Kultury przesunął organizowane przez siebie imprezy albo je odwołał.

– Na wrzesień przesunęliśmy plenerowe spotkania ze sztuką – zastrzega Roman Krzywotulski, dyrektor Żarskiego Domu Kultury. – Festiwal Filmu będzie 22-25 października. Akcję Fotograficzną zrobimy 24 sierpnia, ponieważ fotograf może wyjść na miasto. Salon Krajowy i Jesienny będzie tak zorganizowany, będziemy prosić artystów o wcześniejsze przesłanie prac, żeby mogły przejść kwarantannę. Oczywiście imprezy te odbędą się bez wernisaży. W sierpniu odbędzie się wojewódzki konkurs fotograficzny, ale też nie będzie wystawy.

Dni Żar nie będzie

Już teraz wiadomo, że nie będzie dużych imprez plenerowych.

– Dni Żar w tym roku nie będzie – informuje Olaf  Napiórkowski, wiceburmistrz Żar. – Umowy z artystami zostały już zerwane. Zastanawiamy się też nad odwołaniem mniejszych imprez. Za 2 tygodnie miał się odbyć koncert Tymka, były jednym z elementów obchodów Dnia Dziecka, ale teraz wiadomo, że takie imprezy nie mogą być organizowane – wyjaśnia burmistrz Napiórkowski

Organizacja zeszłorocznych Dni Żar pod koniec sierpnia pochłonęła 300 tys. zł. W tym roku miasto zaplanowało  podobną kwotę. Gdzie trafią ter pieniądze, jeszcze nie wiadomo.

Poszedł na urlop

Jak zastrzega dyrektor Krzywotulski, sekcje ŻDK działają normalnie, choć w ograniczonej formie.

– Sekcje pracują. Działamy przez internet, zajęcia odbywają się online – wyjaśnia R. Krzywotulski.

Trwa „odmrażanie” kultury, a dyrektor Krzywotulski poszedł na 3-tygodniowy urlop.

– Dyrektor Krzywotulski w przyszłym roku idzie na emeryturę i ma dużo niewykorzystanego urlopu. Więc dobrze, że go wybiera. Na takich zaległych urlopach jest też kilku innych pracowników ŻDK – komentuje burmistrz.

Napisz komentarz »