REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jelonek spacerował po mieście

Opublikowano 15 maja 2020, autor: Norbert Królik

Niecodzienny widok zaskoczył Tadeusza Płóciennika, żarskiego radnego. Pod jego domem przechadzał się mały koziołek. Czyżby szukał u radnego schronienia przed wilkami?

Małego koziołka, który maszerował ulicą Staszica w Żarach, wypatrzył Tadeusz Płóciennik, radny miejski, który tam mieszka.

– To było z samego rana w sobotę (9.05) około godz 6. Jelonek przebiegł raz w jedną stronę, raz w drugą i schował się u sąsiada. Po około 30 minutach przyszedł pod moją bramę pozaglądać. Gdybym miał ją otwartą, to pewnie wszedłby na podwórze. Ja nie mam psa, więc może wyczuł, że tutaj może być bezpiecznie – opowiada T. Płóciennik. – Próbowałem zadzwonić na straż miejską, żeby się nim zajęli, ale nikt nie odbierał, więc zawiadomiłem policję – dodaje.

Radny przyznaje, ze obecność zwierzaka go zaskoczyła, bo wcześniej nie widywał dzikich zwierząt tak blisko domostw.

– Wychodzenie zwierząt z lasów i podchodzenie pod domostwa może wynikać z obecności wilków w naszych lasach. Zwierzęta czują się bezpieczniej blisko ludzi niż w lesie, gdzie są drapieżniki – wyjaśnia Michał Szczepaniak, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Lipinki.

Napisz komentarz »