REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Truskawki droższe niż schab!

Opublikowano 15 maja 2020, autor: jb

W warzywniakach i na targowisku można już kupić polskie truskawki. Ich cena jednak nie zachęca, bo kosztują nawet 30 zł za kilogram. To więcej niż za schab lub szynkę.

A może być jeszcze gorzej, bo ci, którzy truskawek jeszcze nie zebrali, narzekają na pogodę. Przymrozki z ostatnich kilku dni mogą spowodować, że ceny pójdą jeszcze w górę.

Najtańsze truskawki można kupić po 13-14 zł za kilogram, najdroższe nawet po 30 zł za kilogram albo więcej.

– Ceny truskawek zmieniają się każdego dnia. We wtorek sprzedawaliśmy pół kilograma za 15 zł, w środę dostawa była droższa. My płaciliśmy po 13 zł, więc sprzedawaliśmy po 16-18 zł za pół kilograma – słyszymy na targowisku przy ul. Sportowej w Żaganiu.

Taniej można kupić truskawki z zagranicy. W markecie za kilogram wtedy zapłacić około 13 zł.

Klienci w tym tygodniu narzekali najczęściej na ceny ziemniaków, jabłek i ogórków gruntowych, których po przymrozkach cena skoczyła nawet do 9,90 zł za kilogram.

– Z klientami bywa różne, zależy od dnia, dużo od pogody. Wracają przeważnie stali klienci, którzy wiedzą, że można kupić u nas świeże rzeczy. Na targowisko przyjeżdżam kilka razy w tygodniu. Sama truskawek jeszcze nie sprzedaję, bo moje nadal kwitną – mówi pani Irena.

Ceny na targowisku w Żaganiu
ziemniaki 3-5 zł kg
rzodkiewka 2,5 zł pęk
sałata 2-4 zł główka
por 1,5-5 zł sztuka
pietruszka młoda 3 zł pęk
pietruszka 5-6 zł kg
szczypiorek, koperek 2 – 2,5 zł pęk
kapusta kiszona 3,5 zł 0,5kg
ogórki gruntowe 7-9,90 zł kg
jabłka 5-6,50 zł kg
truskawki 14-30 zł kg
Napisz komentarz »