REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Drzewa do wycinki

Opublikowano 15 maja 2020, autor: jb

16 drzew przy ulicy Księcia Witolda oznaczono do wycinki w Wymiarkach.

– Tyle się mówi o ochronie drzew przed niepotrzebną wycinką, a w Wymiarkach przewidziano do wycięcia te wzdłuż głównej drogi. Komu one przeszkadzają? – zaalarmowali nas w tym tygodniu mieszkańcy.

Chodzi o odcinek przy ulicy Księcia Witolda za hutą w stronę ulicy Leśnej. W kierunku przejazdu kolejowego ponumerowano do wycięcia łącznie 16 drzew.

Droga w tym miejscu jest powiatowa i to właśnie starostwo przymierza się w tym miejscu do remontu.

Drzewa już raz były oznaczane do wycinki.

– Pozwolenie na wycięcie tych drzew mieliśmy już w ubiegłym roku, ale nie wyrobiliśmy się z terminami. Dlatego w tym roku ponowiliśmy wniosek – mówi starosta Henryk Janowicz. – Drzewa wycinać będziemy mogli i tak najwcześniej w październiku, po zakończeniu okresu lęgowego ptaków – dodaje.

W przyszłym roku na ul Księcia Witolda miałby w tamtym miejscu powstać nowy chodnik. – Przepisy nie pozwalają teraz na budowę nowego chodnika tak obsadzonego drzewami. Remont i budowę chcemy umieścić w przyszłorocznym budżecie, ale najpierw musimy zrobić wycenę prac – tłumaczy starosta. – Do tego czasu chcemy przygotować miejsce. Na tej ulicy w pierwszej kolejności będziemy chcieli naprawić fragment drogi, gdzie tworzy się zapadlisko z wodą, a potem właśnie chodnik – dodaje.

Napisz komentarz »