REKLAMA

Kronika policyjna

Bez prawka i na bani

Opublikowano 15 maja 2020, autor: Piotr Piotrowski

Czterech kierowców bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci na terenie powiatu żagańskiego tylko w ciągu jednego dnia, w poniedziałek, 11 maja.

W Wiechlicach (gm. Szprotawa) na ul. Przemysłowej patrol zatrzymał do kontroli 34-latka kierującego citroenem, który jechał nim pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Kilka godzin później, policjanci na ul. Kożuchowskiej w Żaganiu zatrzymali do kontroli opla, którym kierował 32-letni mężczyzna. 

– Nerwowe zachowanie kierującego mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem jakiegoś środka odurzającego. Wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina. 32-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy – informuje sierż. sztab. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Również w poniedziałek, na ul. Odrodzenia w Szprotawie, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę citroen. Od mężczyzny wyczuli alkohol. 49-latek miał aż 2,5 promila. Z kolei w Henrykowie (gm. Szprotawa) w czasie kontroli kierowcy forda, okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Napisz komentarz »