REKLAMA

Wasze sprawy

Za wodę tylko kartą

Opublikowano 15 maja 2020, autor: jb

Nie zapłacisz już rachunków za wodę gotówką w kasie Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji.

Od wtorku (12.05.), po przerwie związanej z epidemią, uruchomiono kasę w SZWiK. Można w niej płacić tylko kartą, a nie jak dotychczas gotówką.

– Chciałam zapłacić za wodę. Usłyszałam, że muszę to zrobić kartą albo przelewem. Nie mam karty, a nawet konta, bo emeryturę przynosi mi listonosz. To jak to jest?! Mogę iść zapłacić w banku, bo tam pracownicy nie boją się koronawirusa, a w SZWiK już tak? – dopytywała nas jedna z mieszkanek gminy.

Płatności gotówkowe zlikwidowano nie tylko przez koronawirusa.

– My nie mamy obowiązku prowadzenia kasy, nie wszystkie gminy ją mają. Za prąd i gaz ludzie też płacą w banku albo na poczcie. Mieszkańcy po prostu przyzwyczaili się do tego, że można płacić rachunki u nas. Jednak większość realizowanych transakcji od dłuższego czasu była wykonywana bezgotówkowo za pośrednictwem terminala płatniczego. Obecna sytuacja związana z pandemią przemawia za tym, ażeby ograniczyć kontakt z gotówką, w  ramach zastosowanego reżimu sanitarnego. Ponadto prowadzenie kasy to dla nas też koszt, np. konwojowania pieniędzy – mówi Iwona Agustyniak, prezes zarządu SZWiK.- Dlatego zdecydowaliśmy się na operacje bezgotówkowe. Zobaczymy, jak będzie w przyszłości, prawdopodobnie zrezygnujemy z kasy. Umowę na terminal do pobierania opłat mamy na dwa lata – dodaje I. Augustyniak.

Kasa otwarta jest w godz. 8:00-12:00 od poniedziałku do piątku.

Napisz komentarz »